DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 11. 2006.   #1
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Sto znaci da ti kao vlasnik sajta ostajes jedini odgovorni za sadrzaj na sajtu, jer je u tvom vlasnistvu sa svime sto je na njemu. ;-) Ti mozes da se ogranicis, ali ako ti nisi odgovoran, ko je? Nepostojeci @nekiNick sa foruma? Jedino resenje je da ako te kontaktira neko da se na tvom forumu recimo nalazi neki warez ti ga jednostavno uklonis i nikom nista, ali sta se desava kada se posle 20min opet nadje neko da uploaduje? Onda dogovor da uklonis sadrzaj ne funkcionise jer nemozes trcati na sve strane, to mu onda dodje kao neki ustanak, ako ti postavis pravila a svi ih krse
Ono sto meni nije nikako jasno je sledece, ako ti kao vlasnik sajta postavis user agreement na sajt koji jasno definise sta sme sta ne sme da se radi, recimo ne sme da se kaci warez. A neko se nadje pametan i ipak ga okaci, i tebi stigne poziv na sud zbog toga iako nisi ti uploadovao sadrzaj nalazi se na tvom serveru, ali se nalazi zato sto je tvoj korisnik prekrsio user agreement.
Po tome bi trebalo da je korisnik kriv, ali kako ga naci? Po IP adresi? Sta ako je na wirelessu gde svi imaju 1 IP? Treba da se pokrene istraga (a taj wisp nema pametnija posla;p) na serveru wispa ko od njih to moze da bude? Smesno..

Znaci moje pitanje je sledece: Ako postavite pravno validan user agreement i neko ga prekrsi zbog cega vas neko tuzi, ko je kriv? Kako naci krivca? Da li bi bilo uopste ishoda u tom sporu?

btw. Do sada bi Rapidshare i Megaupload bili tuzeni X puta za sav warez koji hostuju. Njihov user agreement (nigde nema checkboxaa pri uplodaovanju da se slazete nego se nalazi u faq) deo vezan za kacenje legalnog materijala je dugacak svega jednu recenicu. "Ne smete kaciti nelegalan materijal. Tacka."
Da li je ovo dovoljno da se ograde? Ne verujem da ih je bilo ko ikada tuzio, jednostavno uklone problematicni sadrzaj kada im ga neko prijavi ali vec sutra ce se naci isti taj fajl ponovo uploadovan. Mrtva trka.
Resenje? Po meni, taj spor tuzioc nemoze dobiti jer je jedino resenje naci pocinioca, sto je prilicno komplikovano u nekim situacijama.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 11. 2006.   #2
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Skoro citam da je RIAA pokusala da navede Svedskog internet provajdera da gleda ceo trafic svojim korisnicima pod osnovom da se na njihovim ruterima zadrzava nelegalan sadrzaj iako je to samo par milisekundi.Pre toga je bio slucaj sa fiksnim ip-evima koji su bili tuzeni ,pa su ljudi isto doskocili tako sto otvarali svoje mreze preko wireless-a komsijama .... Inace ISP se usportivio da prati ceo traffic svojih korisnika.

Poenta ove price je da ne postoji zakon na ovom svetu ni tehnicki nacin da ti sa 100 % tacnosti budes siguran da je N N lice bilo iza monitora pri vrsenju kriminalnog dela.Naravno ovo je Srbija.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Sta placate na Internetu? Dejan Bizinger Opušteno 40 21. 01. 2008. 15:14
Generisanje sadržaja sajta iz administracije flip91sb Sva početnička pitanja 3 14. 11. 2007. 14:55
Google, indeksiranje Flash sadržaja i nezgodan klijent... BRATISLAV Marketing i SEO 20 22. 01. 2007. 14:59


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.