Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2007.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Mnogo idelanih uslova i pretpostavki a nigdje osnove - STA se pravi? Kao da je ideja najmanji problem.
Pa nije najmanji problem, ali se time i ne bavimo

Hajde da probamo ovako: zamisli da je neko došao sa projektom i rekao ti "evo ti sve napisano na 180 strana PDF-a, uradi kako tu stoji" i da onda treba da izračunaš koliko vremena i para treba za to. Taj neko će da da plate, da iznajmi i opremi office, da kupi računare...

I nemoj da brineš da li mi je ideja ok, kako ću da odradim marketing, šta ćemo posle... koliko ću ja para kasnije da uložim i koliko sam para do sada pukao pre nego što sam tebi dao da uradiš to što sam smislio.

I ne uzimamo u obzir buduće verzije, izmene posle nekoliko meseci, dorade, nove features... to je predmet posebnog dogovora ako do toga dođe. Možemo sada da pričamo?

Off Topic: Berislave, ja sam developer, kod mene je projekat gotov kada zavrsim poslednju liniju koda, zato i koristim "odradi" umesto "započne" - za nekog drugog je to početak, za mene je početak i kraj
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat