Eto, hvala

Ali nije potrebno, obzirom da tema uticaja na lidere mišljenja (opinion leaders) na Internetu (the most influential Internet users) predstavlja veoma naprednu varijantu odnosa s javnošću, da ne kažem PR-a.
Pre nekoliko godina na predavanju u sklopu društva PR profesionalaca tadašnje Jugoslavije, Lazar Džamić je predstavio case koji je radio u Londonu pri uvođenju jedne nove igre na tržište:
- Idedntifikovan je određeni broj tinejdžera na forumima, mailing listama, chat-u i sl. koje slušaju njihovi drugovi kada kažu/napišu za neku igru da je dobra.
- Određenik broj klinaca je istreniran (i plaćen) da na određeni način, veoma nenametljivo ovim liderima mišljenja u ciljanoj populaciji igrača igrica prosledi informaciju o novoj igri.
- Kada je priča počela da kola, na tačno određeni način (prethodno osmišljen) kontaktirani su ključni novinari koji prate igrice da prvo pogledaju ove komentare, pa da onda isprobaju igricu.
- Uspeh nije izostao

- Naravno, preduslov za ovu kampanju je bio da igra bude dobra...
Sistemi uticaja na lidere mišljenja mogu da budu mnogo složeniji, naravno traže dosta sredstava i ne mogu se jednostavno "odraditi".