Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 06. 2010.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku
Definitivno čudno prvenstvo
E sad, jabulani, vuvuzele, nadmorska visina, klima, imanje/nemanje sreće... Jbg, svi čuju vuvuzele, svi igraju s istom loptom, na istoj klimi i nadmorskoj visini...
Niko nije spominjao vuvuzele (toliko mi je gadno da mi je gadno i da napišem tu reč) nego loptu, a kao što sam već rekao - lopta nije ista za sve.

Još dok sam aktivno igrao fudbal, zna se da domaći tim bira loptu sa kojom se igra. Kada u goste dolazi neki tim koji je tehničku jači od domaćina, bira se najgora moguću lopta, koja ne odgovara ni jednima ni drugima - ali "tehničarima" više smeta nego "trkačima".

Dakle, ova jabulani odgovara balvanima, kao što su recimo švajcarci (kako bi drugačije dobili špance) i ovim ostalim defanzivnim ekipama. Takođe odgovara onima koji igraju na snage više nego onima koji igraju na tehniku. Lopta beži, ne može da se kontroliše, ne možeš ni jačinu da odrediš, milion pasova odlazi u aut i gol-aut, centršutevi katastrofa, golmani primaju šupačke golove a kada ispucavaju loptu - ide u protivnički šesneasterac ... užas jedan. Pravo plastično sranje, bolje da su igrali sa onim "specijalkama" sa kojima smo mi igrali kada smo bili deca

To da je "sve jedno" kakvom loptom se igra, možda važi za dečicu ispred zgrade, ali ne važi kada igraju ozbiljni timovi.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat