Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 11. 2006.   #3
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Citat:
Sta mislite, ulazimo li konacno u digitalnu eru?
Misliš na Srbiju ili ... ?

Šala mala naravno,
mislim da što se Srbije tiče prvo mi kao glasačako telo (mislim na celu populaciju u Srbiji), a zatim i vlast za koju smo glasali, treba prvo da odluči da li je za progres (relativna stvar ) ili monopol. Naravno ovde pričam samo što se telekomunikacija tiče. Jednom kada ljudi koji odlučuju o vođenju države odluče da monopola NE SME biti u telekomunikacijama, ceo proces evolucije prema digitalnom vremenu će se jednostavno sam nametnuti i ući u sve pore društva.

Za sada ne mislim da je Srbija ušla u digitalnu eru, za razliku od država koje su shvatile prednosti koje taj način napredka nosi. Kao što su recimo smanjenje administrativnih troškova kako građanina tako i same države, povećanje produktivnosti u svim sferama industrije, mogućnosti kvalitetnog i brzog informisanja, čuvanje prirode od industrijskog zagađenja tehnologijom iz 19og ili 20og veka itd... da ne nabrajam dalje pošto mislim da je svima ovde jasno koliko prednosti nosi digitalna tehnologija.

A da li postoje mane ? Pa naravno, ima ih puno. Ne mogućnost laganja i prevari na izborima (ili bar smanjenje na jedan pristojan minimum), Ne mogućnosti da radnik na auto putu zaradi neku crkavicu tako što će da pelješi i državu i korisnike tog auto puta, ne mogućnost da kada mi treba internacionalna krštenica za 2 sata, da službenik u opštini stavi u džep XX dinara, ne mogućnost da nas država brani od informacija o raznim tamo nekakvim zagađenjima koje mogu da nas smore ako ih slučajno čujemo itd.... Kao i gore o prednostima i ovde znam da su svima sve mane poznate.

Ma kakva bre digitalna era na modemu od 56K

Poslednja izmena od blogowski : 25. 11. 2006. u 15:12.
blogowski je offline   Odgovorite uz citat