Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 11. 2009.   #19
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

.бг i .рф jos uvek nisu zvanicni

kad su bugari dali zahtev za .бг - rekoh, koja glupost
ali malo price s ljudima oko mene i slicno, ubedilo me da i nije bas glupost

inace, po meni, jedini smisao da postoji domejn na cirilici je da je ceo url na cirilici, inace je bezveze
Off Topic:
takodje, nevezano a interesantno: EU ima zakon po kome se u svim zemljama EU euro pise: EURO
BG su ih naterali da promene zakon i da prihvate i alternativno ispisivanje, recimo u BG je ЕВРО (од Европа. uostalom tako se izgovara euro ovde vec godinama, te je bilo pitanje dali promeniti zakon ili naviku lokalnih ljudi)
kad su ovo .. 'postigli' - rekoh - kao da nemaju pametnija posla
ali, to sto se neko ne bavi pametnijim poslom, ne znaci da neko drugi ne moze da se bavi ovim

bugari smatraju da su njihovi Cirilo i Metodije (ne ulazim u detalje) izmislili cirilicu, kao i da je tadashnja bugarska doprinela prihvatanju i rasirenju kirilice, zatim slovenskog crkvenog jezika i druge slicne


otud i njihov zahtev za prvim cirilicnim domenom, jer je cirilica jedno od njihovih obelezja i nasledja

ovde, recimo, je nekulturno pisati na latinici po forumima
svi mogu da pisu, i uprkos gorespomenutim problemima sa transliteracijom, svi bi se razumeli, ali ovo je opsteprihvaceno kao nepisano pravilo
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat