DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 02. 2007.   #11
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

a sta da kazem ja, jedan moj prijatelj nadje security propust na sajtu firme koja se reklamira kod mene, a koja prodaje security softver.
ja ih obavestim, oni mi se zahvale, i kazu da ce ga zakrpe.
posle 6 meseci, neki arapi im upadnu na sajt, preko tog istog propusta.
posle 12 meseci, ja proverim, rupa i dalje tu, ceo admin panel pred amnom
any comment?
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2007.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

phatsa: ja mogu da pretpostavim zasto ti se ne javljaju. Verovatno ponuda nije dovoljno atraktivna ili nije dobro srocena pa se ne "nalazi" u tome. A veruj mi da dolaze desetine takvih dnevno, obicno od "jajara" koji bi nesto za dzabe, eventualno da "stave tvoj banner kod sebe" (obicno na sajt koji ima 6.5 poseta dnevno, od kojih je 5 on sam).

Dakle, nije da branim bilo koga, ali pretpostavljam da je slicna situacija kao sa spamom - u gomili spama uvek upadne i neki mail kojem nije tu mesto, ali ne moze drugacije.

Moram da dodam jos nesto: meni se desavalo da, kada kao kulturan covek odgovorim na punudu, bez obzira sto nisam zainteresovan jer je "jajarska", dobijem nazad mail "e smrade jedan, sta mislis da je tvoj sajt neki jak... naci cu 100 puta bolje sajtove do tvog". I onda se pitas zasto bih ja to radio vise? Jednostavno [DEL] i nema vise price.

Da se razumemo, ne govorim da je tvoja ponuda takva jer je nisam ni video, samo pokusavam da ti ukazem na razne aspekte ove tvoje price. Nije bas tako crno-belo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 12. 02. 2007. u 19:30.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2007.   #13
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

SPAM filtere imamo koliko toliko, ali ovo filtriranje jajara je posao budućnosti. Pijačarenje je omiljena srpska zanimacija. Sad u ovom digitalnom svijetu pijačari su opremljeni kompjuterom i mailom ispipavaju ovo ili ono i traće tuđe vrijeme. Ne moraš više da čekaš pijačni dan i da ideš zorom na pijac, na Internetu je pijac dostupan 24/7, iz udobnosti vlastitog doma.

A nažalost veliki broj takvih mailova upravo počinje na foru prvog posta ove teme (čime ne bih htio da uvrijedim autora):
Citat:
Moj rođak ima komercijalan sajt i želi da prodaje svoju robu preko Interneta. Mene je zamolio...

Poslednja izmena od mungos : 12. 02. 2007. u 20:02.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2007.   #14
phatsa
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.07.2006
Poruke: 84
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
phatsa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
SPAM filtere imamo koliko toliko, ali ovo filtriranje jajara je posao budućnosti. Pijačarenje je omiljena srpska zanimacija. Sad u ovom digitalnom svijetu pijačari su opremljeni kompjuterom i mailom ispipavaju ovo ili ono i traće tuđe vrijeme. Ne moraš više da čekaš pijačni dan i da ideš zorom na pijac, na Internetu je pijac dostupan 24/7, iz udobnosti vlastitog doma.

A nažalost veliki broj takvih mailova upravo počinje na foru prvog posta ove teme (čime ne bih htio da uvrijedim autora):
E, pa vidiš, mail nije tako počeo, nisam baš toliki seljober. Obratio se moj rođak lično, u prvom licu jednine, koristeći moj mail i moj savet kome da se obrati. Drugo, rekao je da hoće da plati po uslovima koji su objavljeni na sajtu. Kakvo bre pilićarenje i pijac, kakvo ispipavanje, kakvi bakrači? Razumem da ima i jajara i licimura, ali ja nisam taj, sorry.
phatsa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2007.   #15
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@Peca

Mislim da znam o kome se radi Imas pp ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2007.   #16
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao phatsa
Kakvo bre pilićarenje i pijac, kakvo ispipavanje, kakvi bakrači? Razumem da ima i jajara i licimura, ali ja nisam taj, sorry.
Nisam ja ni rekao da si ti taj. Nego pričam uopšteno prateći naslov teme i prvu poruku.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2007.   #17
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ma, to me podseti na pricu od pre par (destina ) godina, kad sam se raspitivao kod jednog admina na akademskoj mrezi u vezi spama od koga nije moglo da se zivi, i nudio mu da mu ja besplatno namestim spamassasin na sistemu ako treba. Naravno on mi nije odgovorio.

Posle nekog vremena slucajno naletim na coveka u nekom drustvu i pitam ga sto mi ne odgovori, a on mi mrtav ladan kaze: ma pusti, ja sam odavno prestao da citam mail za root-a, ima previse spama
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2007.   #18
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Posle nekog vremena slucajno naletim na coveka u nekom drustvu i pitam ga sto mi ne odgovori, a on mi mrtav ladan kaze: ma pusti, ja sam odavno prestao da citam mail za root-a, ima previse spama
Imam jednog klijenta koji ima Cobalt server i neki admin soft za to, koji je ne znam kako podesen, uglavnom za admin usera (slicne privilegije root-u) dobija... dnevno par hiljada mailova. Zadnji put kad sam gledao je bilo oko 150,000 mailova.
Imam osjecaj njegov sistem umjesto da koristi /var/log koristi /var/mail/admin za izvjestavanje
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 03. 2007.   #19
SasaP
novi član
 
Avatar SasaP
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
SasaP is on a distinguished road
Default

Sigurno se ne bi trebao ti lomiti oko toga sta napisati, kako pravilno pristupiti nekome ko nudi svoj reklamni prostor, uz odredjenu cenu.
Zasto bi morao biti dovoljno atraktivan ako ces vec uredno platiti.
Ma takvi su ljudi, zbog cega to uraditi istoga momenta.
SasaP je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 05. 2007.   #20
mikevecoss
novi član
 
Datum učlanjenja: 02.05.2007
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
mikevecoss is on a distinguished road
Default

To bi isto bilo kao i zakup kirije u nekom u stanu koji se nalazi u elitnom strogom centru grada.

Ako se ne svidjas gazdi ili on vec ima nekoga ko bi platio vise meseci unapred ili jednostavno ima nekoga ko vec ima finansijku pozadinu i transparentost iza svog poslovanja i sigurnih novcanih priliva-da li bi TI kao gazda tog sajta za zakup banera oglasavao nekog takvog?
mikevecoss je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Neverovatno iritirajuc problem Mitrović Srđan (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 16 02. 08. 2008. 18:01
Rambo skuplja pare za „Hipišizik Metafizik“ BraMom Opušteno 0 11. 01. 2008. 19:42
Koliko vrediš? (Sve za pare) mungos e-Business 26 16. 12. 2005. 14:55


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.