DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 06. 2007.   #1
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default Projekat: Kadrovi.com - Oglasi za posao i berza kadrova

Premijerno na Devprotalk-u promocija servisa Kadrovi.com

Kadrovi.com - Oglasi za posao i berza kadrova

Odmah da kažem da nije "jedan od hiljadu istih" jer smo na njemu moj prijatelj Igor Milojević i ja radili punih šest meseci.

To je zapravo web servis koji na znatno lakši način omogućava spajanje kadrova i poslodavaca, na jedan novi način pun zanimljivih rešenja. Spletom okolnosti, u jako kratkom vemenskom periodu, našao sam se u ulozi i kandidata koji traži posao i poslodavca koji prima biografije drugih kandidata.

Uvideo sam da u Srbiji ne postoji takav servis koji će skratiti muke i kadrovima i poslodavcima u svojim aktivnostima. Postojeći su suviše haotični, heterogeni po strukturi i formi. Trudili smo se da napravimo sajt koji je, može se reći, na putu da postane pravi web 2.0 (sledeća verzija).

Šta je revolucionarno?

Jednom rečju, ovde se izbegava sporog attachovanja CV-a i vođenje evidencije kome ste i kada aplicirali, lakše je da sve to izvede jednim klikom ili još lakše je da servis automatski pošalje Vaš CV na aktivne i buduće konkurse iz Vaše struke i grada.

Takođe, svoj CV u PDF formatu koji servis sam kreira možete poslati jednostavnim ukucavanjem e-mail adrese a razvijamo i wap servis preko koga će kandidati moći ne samo da vide ponudu poslova već i da apliciraju na konkurse.

S druge strane, poslodavcima su ponuđene napredne usluge kao što su jednostavno kreiranje konkursa a ne slanje e-mailom, pretraga i filtriranje berze kandidata, automatko izdavanjanje profaktura i faktura i korišćenje usluga putem kredita.

U promotivnom periodu koji će trajati do 1. septebra, sve usluge će biti potpuno besplatne dok se kasnije očekuje do tri puta niže cene od konkurentnih servisa iz razloga apsolutne automatizacije.

S poslovne strane gledano, naprednije a jeftinije usluge će same potisnuti konkurenciju. Zamislite samo koliko je radnika potrebno za prijem, obradu i objavljivanje konkursa, za ručno kreiranje i slanje profaktura i evidenciju plaćanja, izdavanje i slanje faktura i administriranje sajta.

Na našem sajtu usluge se odrađuju real-time (izdavanje profaktura, kreiranje konkursa, unos i pregled biografija) a poslodavci u svakom trenutku imaju uvid u statistiku rada.

Planovi?

Planovi za blisku budućnost su naravno osvajanje domaćeg tržišta. S obzirom da imamo nekoliko jakih sponzora u najavi koji će podržati naš projekat, mislim da ćemo u tome veoma brzo uspeti.

Dalji planovi se odnose na pronalaženje partnera u ex YU okruženju i prilagođavanje aplikacije tim tržištima kao i pokretanje globalne verzije u toku letnjih odmora.

Pozivam sve web majstore da nam pošalju svoje komentare i sugestije kao i predloge za konkretnu saradnju.

Goran Ćirković & Igor Milojević
www.kadrovi.com
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #2
caiser
Miljan Karadzic
Certified
 
Avatar caiser
 
Datum učlanjenja: 06.01.2007
Lokacija: Frankfurt
Poruke: 76
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
caiser is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za caiser Pošaljite poruku preko MSN za caiser
Default

Ja bih rec revolucionarno upotrebljavao vrlo pazljivo. Pogotovo sto nisam uspeo da nadjem nista sto sajtovi tog tipa vec nemaju.
caiser je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #3
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Cao Gorane i dobrodosao.

Cestitam na projektu koga ste zapoceli i zelim vam puno srece i uspjeha, te puno novih zaposlenih radnika preko vaseg sajta!

Posto sam vise puta bio u situaciji u kojoj ste vi sada (nadam se da cu opet , vjerujem da vam vise od tapsanja po ramenu koriste primjedbe i kritike, pa evo nekih:

1. Treba poraditi na dizajnu (posaosada.com mi mnogo zrelije izgleda)

2. Treba poraditi na navigaciji

3. Previse pitanja u startu pri pravljenju CV-a

4. Pitanja o polu i broju dece?! Da li je posebno ovo drugo stvarno potrebno. Cak, da li je dozvoljeno pitati, znam da po nekim stranim zakonima nije, ne znam kako je kod nas, ali bi se svakako moglo iskoristiti u diskiminatorske svrhe, ne znam zasto drugo?

5. Select box za gradove kod pravljenja CV-a nije user friendly ovakav kakav je

6. Logo sa strelicom mi se ne dopada, zbunjuje, jer izgleda isto kao strelica mog misa.

7. GIF slika NOVI OGLAS ubija u oci.

8. Listing poslova u lijevoj koloni predugacak, bez potrebe otvara prvi posao.

9. Ko su ljudi na slikama u lijevoj koloni u vrhu, zbunjuju?

10. Dugme Aplicirajte na stranici sa poslom nije na zgodnom mjestu.

11. CAPTCHA slike u formularima su previse necitke.

12. Pretraga po kljucnim rijecima nedostaje.

13. Kakve veze ima disko kugla na stranici za preporuku?

14. Zasto "u obavezi ste da se ulogujete bar jedanput u toku 30 dana" i sta ako se ne uloguje?!

15. [ ] Vojna obaveza - da li ovo znaci da covjek ima obavezu ili da se rijesio te obaveze?

16. Zasto ne dozvolite prijavljivanje u vise od jedne kategorije?


Eto...
Sretno!

Edit: i slozio bih se sa caiserom, ne bih bas rekao revolucija, ali imate potencijala.

Edit 2: uh, imate nesto sto ste ostavili potpuno otvoreno, poslao sam ti PM
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 17. 06. 2007. u 17:33.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #4
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zira Pogledajte poruku
1. Zasto "u obavezi ste da se ulogujete bar jedanput u toku 30 dana" i sta ako se ne uloguje?!

2. Vojna obaveza - da li ovo znaci da covjek ima obavezu ili da se rijesio te obaveze? Brak, deca...

3. Logo sa strelicom mi se ne dopada, zbunjuje, jer izgleda isto kao strelica mog misa.

4. Pretraga po kljucnim rijecima nedostaje.

5. Previse pitanja u startu pri pravljenju CV-a

6. Zasto ne dozvolite prijavljivanje u vise od jedne kategorije?
1. Zbog ažurnosti baze kadrova. Nelogovanje ne znači brisanje već samo deaktiviranje CV-a. 30 dana je dovoljno.

2. Kao što rekoh, ovo je na osnovu realnih situacija na razgovorima. Iako ulaze u privatnost kandidata, poslodavci gotovo uvek postavljaju upravo ova pitanja na kraju razgovora. Mene su to pitali na 90% razgovora.

3. Objavićemo konkurs za logo.

4. U sledećoj verziji, za sada mislimo da nema potrebe jer ukoliko tražite po kategoriji i gradovima, izlistaće se max 10 konkursa. Vas ne interesuje konkurs u Kruševcu već u BGu, npr.

5. To je 2 minuta, ako imate više žaba na stolu, progutajte prvo najveću CV kasnije možete izmeniti ili dopuniti...

6. Razmislićemo o ovome.

Revolucionarno - ok, nije sve ali ima potencijala. Nisam siguran da ostali servisi imaju automatsko apliciranje (servis aplicira umesto vas za vreme Vašeg odmora), generisanje PDF fajla CV-a i slanje istog, wap apliciranje i naprednu pretragu kandidata. Slažem se da pomak nije veliki, ali jeste bar malo.

Sam znam koliko sam vremena izgubio šaljući CV, i na kraju nisam bio siguran da li sam poslao na sve koje sam hteo... Iz ugla poslodavca, meni se lično desilo, da mi isti čovek aplicira 2-3 puta jer je oglas na sajtu bio mesec dana. Ovde se isključuje mogućnost apliciranja ukoliko ste već aplicirali a postoji i statistika apliciranja i slanja CV-a preko forme za slanje.
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #5
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Sa srećom!

Dobronamjerno gunđanje:
Ukoliko, kao poslodavac, unesem neki labav kriterijum za pretragu, izlazi poduža lista kandidata koji ispunjavaju uslove...
Interesuje me (a, vjeruj mi, itekako će interesovati ljude koji traže posao ) po kojem kriterijumu je sortiran taj spisak?
Vidim da nije ni po azbuci/abecedi, ni po stručnoj spremi, ni po radnom iskustvu...
U svakom slučaju, prevenciju eventualnog problema* ćeš najbolje odraditi ako u početnoj formi za pretragu ubaciš opciju "Sortiraj rezultate po:".


*Ja bih očekivao probleme s ovim "pravdoljubivim" tipovima što svuda vide namještaljke i "dranje poštenog naroda". Primjere možeš vidjeti u npr. komentarima na Dinketovom blogu.
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #6
phatsa
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.07.2006
Poruke: 84
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
phatsa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zira Pogledajte poruku
imate nesto sto ste ostavili potpuno otvoreno, poslao sam ti PM
hvala na podsećanju, to su samo html verzije, još nije urađen php za to.

11. CAPTCHA slike u formularima su previse necitke.

da, možda i jesu, malo smo namerno zabrljali sliku zbog botova, treba tu naći neki kompromis.

4. Pitanja o polu i broju dece?!

Pitanje o polu se postavilo čisto da bi softver mogao da napravi razliku, naravno da će poslodavac da to zaključi iz imena.

Pozdrav i hvala na analizi!
phatsa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #7
phatsa
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.07.2006
Poruke: 84
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
phatsa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku

Interesuje me (a, vjeruj mi, itekako će interesovati ljude koji traže posao ) po kojem kriterijumu je sortiran taj spisak?
Vidim da nije ni po azbuci/abecedi, ni po stručnoj spremi, ni po radnom iskustvu...
U svakom slučaju, prevenciju eventualnog problema* ćeš najbolje odraditi ako u početnoj formi za pretragu ubaciš opciju "Sortiraj rezultate po:".
Hvala!

Spisak izlazi (za sada) po Id kandidata ASC. Jeste dobar predlog da se zada redosled sortiranja prilikom prikaza rezultata.

Konkursi za posao izlaze po id oglasa DESC.
phatsa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #8
phatsa
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.07.2006
Poruke: 84
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
phatsa is on a distinguished road
Default

Naravno, da ne propustim,

do 01.09.2007 će sve usluge sajta biti besplatne, pa ako neko ima potrebu da oglasi radno mesto na našem sajtu, to može uraditi potpuno free, samo se registrujte kao poslodavac. Možete postaviti podatke o firmi, logotip i oglase za radna mesta po želji. Kandidati vam mogu aplicirati na konkurs (šalje vam se CV u PDF formatu), a pojedinog kandidata možete "otključati" i takođe dobiti njegov PDF CV.

Pozdrav!
phatsa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #9
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Zira, hvala na svim komentarima, ispravili smo napomene koliko smo mogli.

Pitanje lose navigacije i ovih slicica spajam jednim odgovorom: zato smo i postavili slicice da bi navigacija bila laksa. Mada, po meni ovo je krajnje jednostavno za upotrebu...
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2007.   #10
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Nema na cemu.

Jos jedna sitnica: ne dopada mi se kada na sajtu postoji forum koji koristi sopstvenu bazu clanova i zahtijeva registraciju za slanje poruke, ako vec sajt zahtijeva registraciju. Nije previse tesko uraditi sinhronizaciju, tako da jednom registrovani korisnik moze da koristi i forum i da ima svoj CV.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
AdSense oglasi se ne prikazuju... bOkIcA Sva početnička pitanja 5 16. 02. 2009. 14:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:56.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.