DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 10. 2007.   #11
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Nemam nekakvu posebnu pouku glede ovog dogadjaja, kao potrosac znam svoja prava i trudim se da ih ostvarim. Ustvari, to bi bila pouka - nemojte da se unapred odricete svojih prava. Ako mi kasirka zapakuje stvari u njihovu kesu, znaci nisam ja pakovao, i onda ta kesa pukne i steta se napravi, neko mora biti kriv za stetu. Duboko verujem da nema potrebe da i na forumu ovog profila treba da objasnjavam kako sistem greske i kazne funkcionise.

Evo, citam na blogu Gorana Anicica o nasem sugradjaninu koji je sudskom odlukom dosao u posed automobila, otudjenog od strane Parking servisa. Pa sta da kazem za moj slucaj od proletos kad sam im mojim autom preprecio ulaz na plac ispod Zoo vrta, preko sat vremena auti nisu mogli da udju i izadju, napravio se red od 10 "pauka". Jedino sam na molbu jednog od 4 "zestoka momka" koji su se tukli sa 2 policajca, na minut "svecano otvorio" ulaz/izlaz posto nisu hteli da se druze sa interventnom. Policajac koji je bio na placu, mislis da je zvao policiju zbog mene. Ne, kaze caja "zapamti mi broj znacke, sve sam video, nema zime ni sad ni posle". Naravno, "kaznu" koju su oni zamislili da platim nisam platio. I sutradan me je zvao pomocnik gen. dir. da dodjem na pice, uz opasku da mu nije jasno kako se ceo dogadjaj oteo tako kontroli i da ima takav rezultat. Ako ces da ti platim, platicu ti, ako imas pravila, postovacu ih, ali ako ces da me zezas, gledaj da zatvoris sve rupe u svom "slucaju".

Naravno, ovo su primeri koje, iskreno, "nikako ne preporucujemo da radite sami".

Sto se Delte tice, moj stav je jasan i sad stvarno ne vidim prostor za pokusaje da se "etiketiram" kao neko ko, kao, podrzava Deltu. Lepo sam napisao "mala plocica u mozaiku kako Delta radi". Meni je stvarno smesno da su oni mene pokusali da fasciniraju onim "znate li da ste dobili kabinet Milke Forcan?". Kao da svi u Srbiji zivimo u svetu Presa, Kurira, ali i Politike, pa jos nekih biznis magazina, i sad moram da znam ko je Milka Forcan, samo zato sto zivim u Srbiji.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #12
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ni ovo sa Zoo vrtom nisam razumeo
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #13
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa izvini, ne moraš da znaš ko je Milka Forcan, ali to je stvar opšte kulture, obaveštenosti ... ne možeš da živiš kao na pustom ostrvu i da ne znaš šta se dešava oko tebe.

Ne razumem ove poruke "you gotta fight for your right to ...". Ti si stao autom na ulaz Zoo vrta, blokirao ga i oni bezobraznici zvali pauka da te skloni pa si se tukao sa žandarima. Nešto sam očigledno mnogo umoran...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #14
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pa izvini, ne moraš da znaš ko je Milka Forcan, ali to je stvar opšte kulture, obaveštenosti ... ne možeš da živiš kao na pustom ostrvu i da ne znaš šta se dešava oko tebe
Seriously, da li ti stvarno mislis da ja ne znam ko je Milka Forcan, sada i tada? Pa samo sam se/ih zezao!

PS: Sad vidim da je Moreno iz NS, on mozda i ne zna da je Parking servis za centar grada na placu ispod Zoo vrta. Citam ponovo i stvarno izgleda kao da sam preprecio ulaz u Zoo. Ustvari, ja sam preprecio ulaz u Parking servis ispod Zoo vrta, kada sam dosao da podignem auto.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 24. 10. 2007. u 20:34.
oksite je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #15
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
Ni ovo sa Zoo vrtom nisam razumeo
Ma nije ni bitno. Ljudi mi uzeli auto sa parkinga i hteli da me zezaju.

Izgleda da bi morali malo da se druzimo da bi jedni druge bolje razumeli, eto jos jedne poente ovog topika.

To "you gotta fight for your right to ...", moze biti da smo svi umorni, ovo je forum Opusteno, topik nije bio hejterski, stvarno ne znam kud ode. Na kraju krajeva, ja vise volim da skenjavam ljude kada u 100+ topika pisu o startap-ovima, udruzenjima, "bunama protiv dahija" i slicno , nego da savetujem ljude kako da zive svoje zivote i kojih nacela da se pridrzavaju. Zivi i pusti druge da zive.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #16
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Ne znam, meni ovaj je "fazon" sa kesom i nutelom skroz... [ovde mi treba onaj smajli koji blene sirom rasirenih ociju ]

Ja bih se jedino iznervirao sto nisam spakovao u manje kese ili sto nisam pridrzao prepunu kesu za dno dok sam je iznosio iz auta. Bilo bi me sramota da zovem firmu da mi posalju novu teglu, a kamoli da budem toliko uporan da zovem 15 ljudi radi te jedne tegle nutele. Kao sto neko rece, tegla nije bila napukla, nije prosao rok upotrebe, nije "uzegla" na suncu... trudim se najbolje sto mogu, al' izvini - ne kapiram te
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #17
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

[OT]
Milka Forcan je bas dobra cica Uracunajte da ima koliko ja znam i dvoje dece, e onda je za desetku
[/OT]
Dzordz je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #18
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao BrainDamage Pogledajte poruku
Ne znam, meni ovaj je "fazon" sa kesom i nutelom skroz... [ovde mi treba onaj smajli koji blene sirom rasirenih ociju ]

Ja bih se jedino iznervirao sto nisam spakovao u manje kese ili sto nisam pridrzao prepunu kesu za dno dok sam je iznosio iz auta. Bilo bi me sramota da zovem firmu da mi posalju novu teglu, a kamoli da budem toliko uporan da zovem 15 ljudi radi te jedne tegle nutele. Kao sto neko rece, tegla nije bila napukla, nije prosao rok upotrebe, nije "uzegla" na suncu... trudim se najbolje sto mogu, al' izvini - ne kapiram te
Ljudi moji, nisam ja zapakovao robu, to je uradila kasirka!

Zivota ti, pa sto mene da bude sramota, pa to je njihova kesa. Ako njih nije blam da pakuju u onakve kese kojima u "ligu" upadaju samo one besplatne iz Merkatora, cega ja tu da se sramim. Sad kad pominjes "tegla nije bila napukla, nije prosao rok upotrebe, nije "uzegla" na suncu", evo, malo me sramota sta je drugima reper za akciju. I posle se neko cudi sta nam se sve dogadjalo ovih 20-tak godina.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #19
pkrstic
profesionalac
Qualified
 
Avatar pkrstic
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 109
Hvala: 21
11 "Hvala" u 11 poruka
pkrstic is on a distinguished road
Default

Ne shvatam sta je poenta tvog posta i zasto si morao da izneses tu pricu sa srecnim krajem. A i sta reci da si ih cimao za jednu nutelu... mogao si otici i kupiti je u njablizoj prodavnici... ovaj post mi vise govori o tebi nego o delti. I ja imam dete, pa mi ne bi palo da zivkam koje-koga, i da se tuzakam, ponarocito ako bi to dovelo u pitanje tudj posao. Otisao bi i u najblizu prodavnicu i kupio nutelu.
pkrstic je offline  
Staro 25. 10. 2007.   #20
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Nemam neka loša iskustva sa Tempom, ali sam o Delti čuo neke "gadne" (kao ono o spuštanju pogleda kad naiđe visočanstvo i sl.), da ne kažem, faronske priče, a ova Damirao priča o "!!kabinetu Milke Forcan!!" samo ide u prilog tome
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Delta Banka e-banking bluesman e-Business 18 28. 09. 2005. 21:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:21.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.