DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 09. 2005.   #21
tokugawa
ni sente nashi
Na probnom radu
 
Avatar tokugawa
 
Datum učlanjenja: 26.09.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
tokugawa is on a distinguished road
Default

Ha ha ha super su postovi.

'Ajmo redom. Gorane cifre koje si naveo nemaju veze sa vezom. Pre svega na svaki mail koji si poslao dobio si odgovor i dobro znaš da sada mešaš babe i žabe. Ti si sabrao 300 dinara na 064 i po 3-4 € po raznim zemljama koje si onda konvertovao u dinare i kao to je 1000 din!!!

Nije tačno da moraš da zaradiš 100$ po zemlji. 10$ po zemlji je potrebno, a isplaćuje se kada ta suma pređe 100$ i naravno kada nama sms-provider isplati novac. Istina je da je prema nama kao firmi (Balkan-cashu) limit 100$ po zemlji, ali nije za korisnike.

Da li bi mozda bilo bolje da kao pojedine firme zahtevamo da imate otvorenu firmu?! Ili da platite 100-200€ za svaki broj koji koristite?!

Realnost koju ti Gorane odbijaš da prihvatiš je da ja neću da kreditiram tvoje zajebancije, jer kao što znaš ni moju firmu niko u inostranstvu neće kreditirati. Za mene je minimalni limit 100€, za tebe je 10€. Gde je ovde nepravda?

Zbog obima poslovanja i kvaliteta usluge koju pružamo, negde smo morali da povučemo crtu. Ta crta je 1000 dinara.

Ince zaraditi 1000 dinara nije "nemoguća misija", jer to je 20 sms poruka od 50 dinara ili 10 od 100 dinara. 10 poruka za mesec dana! Zar stvarno misliš da je to mnogo?

Ono što je Balkan-cash omogućio svima je šansa. Šansa da pokušaju da započnu posao, bez firme, bez ulaganja i plaćanja setup fee-a. Ipak mora da postoji neka granica. Možda je nekome super da 6 meseci za redom zaradi ispod 10€ sa web sajtom, ali za mene je to gubljenje vremena.

Komentare "suve inteligencije", kao "kopanje groba" od Olivera, zamerke na račun dizajna od Godze, lektorska zakeranja i povike o zabrani postovanja neću ni da komentarišem...

Pozdrav za Igora. Nisam imao priliku da te upoznam ali čuo sam dobre stvari o tebi. Pozdravi brata i dalje neću iznositi moj i njegov prljav veš. Stvar je vrlo jednostavna, pokidano prijateljstvo, ako je on sebi uzeo neke stvari za pravo i morali smo i mi da se pozovemo na svoja prava. To je to.

Što se tiče zamerki za mešanje u uređenje sajta i monopolizam. Politika firme je da ne dozvoljavamo da postoje dva sajta iste adult tematike. Ovi sajtovi zahtevaju ulaganje i dobro se isplate, međutim zbog korišćenja zajedničih resursa u marketingu i affiliate sistemu, ako bi dozvolili da se sajtovi jedni drugima oduzimaju klijente to na kraju ne bi bilo dobro za posao.

U vezi vaših sajtova, postojale su dve intervencije. Prva, kada je na sajtu bio određeni materijal, kada sam ja iz svojih izvora saznao da se planira tužba protiv tvog brata i kada sam mu to javio. To je bila prijateljska pomoć a ne intervencija i nije imalo nikakve veze sa našim sajtovima.
Drugi put, je zaista bila intervencija, ali tada ste bukvalno kopirali jedan naš sajt, što naravno nije bilo u redu.

Inače u ugovoru piše da svaki sajt koji dobije naplatu preko BC mora poštovati pravila (koja se nalaze i na sajtu i u ugovoru). Ja sam lično tvog brata 3 puta podsetio da treba da svrati da potpiše ugovor, ali tada to nije bilo bitno.

Balkan-cash nije samo sistem naplate, već mi po ugovoru garantujemo za sajtove iz naše mreže. Dakle, garantujemo kvalitet usluge, proveravamo legalnost sadržaja i pružamo podršku korisnicima. Naravno da postoje pravila jer bi neka gruba zloupotreba servisa mogla da dovede do ukidanja ovakve usluge od strane Telekoma.

Sa druge strane mi se trudimo i da regulišemo međusobne odnose između različitih sajtova kako bi svi sarađivali i nastupali kao jedna ekipa, i kako bi izbegli međusobnu konkurenciju i sukobe.

Uslovi korišćenja su sasvim lepo objašnjeni na sajtu i nisu nikakav bauk, samo ih treba pročitati. Žao mi je što se to na ovaj način koristi...ali bože moj Srbija je ovo. Kolegama sa suprotne strane želim sreću u radu.

Ionako će presuditi vreme i korisnici.

Srdačan pozdrav,
tokugawa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 09. 2005.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kakva ti je matematika takvo je i poslovanje: kazes 10 SMS-ova od po 100 dinara = moja zarada od 1000 dinara?

Na tih 10 SMS-ova od po 100 dinara ja dobijem 10 x 15 dinara, sto je je 150 dinara, zar ne? U tome i jeste problem sto ti lazes ljude i ispricas pricu koja nema veze sa relanoscu i zbog toga dobijas ove reakcije. Jedno pricas a u stvarnosti je druga prica. Pa i na ES su te pljuvali na 5-6 strana i bar 30 ljudi ti je reklo da lazes i zamajavas ljude praznim pricama.

Inace, za tvoju informaciju, u septembru (do ovog trenutka) sam imao ukupno 398 + 59 + 21 SMS-ova sto je ukupno 478 SMS-ova (bez BC) uz daleko veci procenat od SMS-a nego sto ti nudis. To je daleko vise od cifre koju ti spominjes kao "moje zajebancije". Zato mozes zajednom sa onim tvojima koji salju "pisma podrske" samo da zalis sto "moje zajebancije" ne idu preko tebe jer bi svakog meseca uzeo od mene bar 200 eur umesto tih par stotina dinara.

Niko od tebe ne trazi da kreditiras nekoga, izvrces pricu - jer korisnici kreditiraju tebe. Znaci ti kazes da su ti troskovi 1000 dinara mesecno po nalogu? Nije mi jasno, ugradjujes se u svaki SMS, znaci od 1000 dinara bruto mojih je oko 25%, deo das provajderu a deo ostavis za sebe. Zar time nisi vec uzeo za "troskove"? Koje druge "troskove" imas? Tvoja prica je smesna, ali to je Srbija. Ovde svako hoce da u prvih mesec dana zaradi sve sto je ulozio + 100% preko, pa onda krece u razne prevare i foliranja, niko ne razmislja na duze staze.

Da platimo 100e za svaki broj? Moze, ali onda hocu da imam premium SMS, bulk SMS, mms, wappush, chat... nije nikakav problem, ali obezbedi uslugu. Da platim 100 e za tvoje zajebancije - no can do!

- Za tebe minimalni kredit $100 a za mene $10?
Tako mozes da objasnjavas samo onima koji nemaju veze kako ovo funkcionise. Ti imas kazes 1500 korisnika. Neka preka svakog drugog prodje bar po 1 SMS mesecno ti si svoj kredit ispunio i dobijas pare. A onda distribuiras po nalozima i kazes "niko nije ispunio kvotu - sorry niko ne dobija pare". Zato nemoj da zavlacis ljude klasicnim prevarantskim pricama.

- Uslovi korišćenja su sasvim lepo objašnjeni na sajtu i nisu nikakav bauk, samo ih treba pročitati.

Pa nije ih ocigledno "dovoljno" procitati jer ih menjate svaki cas bez ikakve najave. Hajde reci iskreno koliko puta ste promenili uslove a koliko puta ste poslali cirkularni email svim clanovima da ponovo procitaju uslove jer je doslo do izmene. Odnos je bar 100 : 0 - ja ni jedan email nisam dobio od vas, osim 1-2 obavestenja da je pustena naplata za neke nove zemlje. Ja sam jedan od onih koji cuvaju sve mailove, tako imam i malove recimo iz 1996 godine, siguran sam da cu lako pronaci sve nase prepiske zajedno sa datumima ko je kada kome pisao.

To sto radite je klasicno nepostovanje ugovora, kakav god da je, znaci ja pristupim vasem sistemu po jednim uslovima (nebitno da li mi odgovaraju ili ne, prihvatam ih i to je dobvoljno) a onda vi posle mog pristupa promenite te uslove bez ikakve najave (hajde nekako da i to prodje) i bez ikakvog obavestenja.

Ti sada ovo mozes da prebacis na klasicno srpsku paranoicnu pricu "svi me mrze", ali bilo bi bolje da se zapitas zasto je tako? Da li neko pljuje po ostalim sistemima naplate? Ja jos nisam nigde video ni jednu losu rec (ako ne racunam tvoju pljuvacinu po njima).

Kao sto si rekao - presudice vreme i korisnici, ako ih budes imao.

Zaboravih - sto se statistike tice: to su cifre koje dobijem na vasem sajtu kada kliknem na statistuku za svaki mesec, pise odmah ispod grafikona.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 09. 2005.   #23
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja zivim u Srbiji i u slucajnosti ne verujem.
Carski brate ... /* Dragan tips his hat */
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 09. 2005.   #24
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Komentare "suve inteligencije", kao "kopanje groba" od Olivera, zamerke na račun dizajna od Godze, lektorska zakeranja i povike o zabrani postovanja neću ni da komentarišem...
Pa nemoj...

Sorry, ja odluke donosim na osnovu kompletne slike koji neka firma pravi: ispodprosečan template sajt sa polovičnim informacijama, polupismeni korisnici i "kurčevitost" u odnosu prema svima, kao i iskustva prethodnih korisnika vam definitivno ne idu u prilog.

Činjenica je da posle ovakve i sličnih tema teško da će bilo ko ih je pričitao želeti da posluje sa vama.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 09. 2005.   #25
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

a recimo kod mene je izgubio klijenta koji mu je mogao da donosi minimum 300 E / m
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 09. 2005.   #26
igor
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.09.2005
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
igor is on a distinguished road
Default

Rekoh vec da se necu vise ukljucivati u diskusiju, ali ...

Vidi tokugawa, malko masis poentu moga posta, pricas o nekim nebitnim stvarima, no dobro... Da se zadrzim na sopstvenom iskustvu sa vama i ne spominjem jos i druge ljude i njihove slucajeve... Da ne sirim sada pricu, ja i dalje tvrdim da ste vi veliki prevaranti! Ne slazes se sa mnom? Hoces li molim te da objasnis ljudima ovde pomocu koje magije je zarada od 40k din. + 100 EUR nestala? Samo molim te nemoj da mesas "prijateljstvo" sa tim. To ako smo ja i ti bili "prijatelji", i ako sam te ja zajebao tako sto sam otisao tamo gde mogu da radim kako hocu, posto mi ti nisi dao, nema veze sa posteno zaradjenim novcem kod tebe, i to zadrzi za sebe. Posao je posao, misli o meni sta hoces, ali treba da isplatis ono sto sam kod tebe posteno zaradio, zar ne? Dakle, budi ljubazan i objasni kako su te pare nestale, i otkloni svaku sumnju koja te stavlja u kontekst prevaranta. Pokazi potencijalnim klijentima da niste prevaranti, da vas ljudi jednostavno mrze i podmecu jer ste uspesni, posto je ovo ipak Srbija. Evo prilike. Iskoristi je!
igor je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2005.   #27
tokugawa
ni sente nashi
Na probnom radu
 
Avatar tokugawa
 
Datum učlanjenja: 26.09.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
tokugawa is on a distinguished road
Default

Gorane ti upravo potvrđuješ ono što ja tvrdim, a to je da si kod nas imao DVADESET puta manje poruka. Razlog ovome je što koristiš 4 sms procesora na svom sajtu. Kao što rekoh, 1000 dinara prometa može da se napravi vrlo lako. Tvoja poslovna odluka je da imaš 4 procesora, to je sa jedne strane lepo, ali sa druge strane mi svakako nećemo trošiti resurse na 20 poruka mesečno. To je jedan od razloga zašto postoji donji limit od 1000 dinara, dakle ili radimo ozbiljno ili nemoj da radiš sa nama.

Ovo je forum i ti svakako možeš da napišeš šta god ti padne na pamet... neko će ti poverovati, neko neće. Malo je smešno... nekim klijentima svakog meseca isplaćujemo sume od po par stotina hiljada dinara. Zar stvarno misliš da nam je stalo do tih par stotina dinara i nekoliko evra?!

Tvoje kritike ne stoje. Govoriš o troškovima i procentima, skačeš sa teme na temu, sve u svemu obična histerija ako mene pitaš.

Tebi može da se ne dopada način kako BC funkcioniše, kao i procenti koje dajemo. Zato jednostavno nemoj da koristiš naše usluge. Ne pada mi na pamet da se prepucavam sa tobom, jer iskreno rečeno lupetaš. Ljudi koje te znaju zovu me telefonom i smeju se.

Žao mi je što se ne poznajemo... baš me interesuje da li bi onda govorio to što sada pričaš... ali nije ni bitno.

Igore ne mašim ja temu i ne mešam prijateljstvo, kao što rekoh "nismo imali priliku da se upoznamo". Ko god da pogleda novonastali sajt www.pokupiCASH.com i uporedi ga sa www.balkan-CASH.com shvatiće o čemu govorim.
To što je neko uživao privilegije, je bilo na "prijateljskoj" osnovi, između mene i njega, i apsolutno nema veze sa Balkan Cashom.

Jednostavno ne želim da komentarišem ono što je uradio, jednom je pomenuo "čist posao" - prema tome to što neko mora da plati porez na prihode je "čist posao". Neću da pominjen "nož u leđa" i slične gluposti, ponoviću ono što sam rekao tvome bratu "puno sreće u poslu". Uostalom konkurencija je dobra za posao.

Zbog čega BC ima preko 1500 klijenata? Zato što pokrivamo mnogo zemalja, zato što imamo statistiku u realnom vremenu, a ne dajemo statistiku 24 časa kasnije kao većina, zato što ne moraš biti pravno lice da bi radio sa nama, zato što te ništa ne košta da počneš da radiš i nemoraš da plaćaš po 50-100€ mesečno, zato što nemoraš da budeš ekspert u programiranju da bi postavio naplatu, zato što mi pružamo podršku tvojim klijentima i tebi, i zato što se trudimo da svima pomognemo.

Ovo je zadnji moj komentar na ovu temu. Glupo je trošiti vreme na prepucavanje. Zašto trošiti reči... mi ćemo nastaviti da pružamo maksimum za svakog našeg partnera.

Pozdrav,
www.balkan-cash.com
tokugawa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2005.   #28
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

izvini ,ti ces da uporedjujes www.pokupiCASH.com sa tvojim sajtom , pod jedan taj sajt sam ja pravio tako da sve sto imas da kazes na temu dizajna i funcionalnosti ,mozes da meni kazes ... ..
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2005.   #29
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

E mrzi me više da ti objašnjavam, očigledno želiš pričama o nekim trivijalnim stvarima da skreneš pažnju sa suštine. Ideš na prepucavanje umesto da objasniš direktna pitanja koja su ti postavljena.

Tačno je da radim sa 3 provajdera, vi + još 2. Zašto? Zato što niko od vas ne nudi kompletnu uslugu - svi imate polovično. Rešenje koje ti nudiš je "štap i kanap", ali hajde - kažete svi ne može drugačije. Onaj ko ima rešenje koje mi odgovara (starion) na žalost ima samo 064 mrežu.

Imas posao koji radi ali uz velike napore jer niko ne nudi tačno ono što želiš, dolazi ti ponuda da resis "problem" i imaš sve na jednom mestu. Hajde da probam... pa ako valja - radiću sve na jednom mestu. Da li ti misliš da meni odgovara da radim sa 3 provajdera? Da se svaki mesec mučim sa "procedurom" na kub?

Dakle probam a ono - zajeb! Ups. zamisli da sam sve prebacio kod tebe? Možda i meni nađeš neki "retroaktivni porez na vazduh" ili proceniš da su ti troškovi porasli sa 1000 na 100 000 dinara? Ko te sprečava? Pa niko, ionako menjaš uslove kako ti odgovara, od slučaja do slučaja i bez obaveštenja.

Jedino što bih sa tobom hteo da raspravimo, posto je ostalo besmisleno, je i iyjava:
Citat:
Ne pada mi na pamet da se prepucavam sa tobom, jer iskreno rečeno lupetaš. Ljudi koje te znaju zovu me telefonom i smeju se.
Toliki bezobrazluk je skoro neverovatan. Bolesno je da neko toliko laže. Prvo, postoji samo jedna osoba sa ovog ili bilo kog foruma koja me "zna". I onda taj koji me zna baš tebe zove telefonom da mi se smeje? I baš tebe zove da se meni smeje? Umesto da daš bilo kakav argument na sve ove optužbe od svih ovih ljudi, ti pokušavaš omalovažavanjem. Zajebao si se batice, ako se neko nekome smeje onda su to ljudi koji čitaju tvoje nebulozne izmišljotine.

Znaš šta, upravo sam revidirao svoje obećanje. Saznaćeš uskoro detalje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2005.   #30
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Znaš šta, upravo sam revidirao svoje obećanje. Saznaćeš uskoro detalje.
opa, ja bi se sad vec uplasio
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta slušate dok radite? f13o Opušteno 32 05. 09. 2008. 10:44
Slike prostora u kojima radite Denis_Radenkovic Opušteno 170 31. 12. 2007. 11:34
Hoćete da radite za startup? Ilija Studen Linkovi 7 06. 06. 2007. 14:23
Organizacija vremena - kako vi to radite? istok Opušteno 15 28. 10. 2006. 21:15
Kako radite korekturu sajta? Pedja Planiranje i usability 4 08. 09. 2006. 15:55


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.