DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 11. 2006.   #21
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Idi krkaj prebranac pa se vrati, taman dok ti ja kažem nešto

Pogrešno si shvatio. Nije istina da ovde nema mesta početnicima. Ono što jeste istina je da bilo ko, početnik ili profesionalac, ne treba da postavlja pitanja tipa "Učim CSS, kažite mi šta je float". Pravo pitanje je "Učim CSS i zapeo sam oko float, ne mogu da shvatim kako to funkcioniše, probao sam (sa naglaskom na "probao") i ne mogu da namestim da mi bude xxxx.... na zzzz".

Zamisli da si recimo kao Ilija Studen i zezneš se nekad da gledaš fudbal sa normalnim ljudima (sorry, Ilija, moram). I pitaš: E a što ovi trče levo a ovi desno? Ili a zašto ovaj 1 ima drugačiji dres? Dobio bi Weifert u glavu
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2006.   #22
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

@bluesman
subject: veplika na vepliku

Citat:
Originalno napisao bluesman
Idi krkaj prebranac pa se vrati, taman dok ti ja kažem nešto
Ja spremam za slavu. Inace pasulj je tuceni, a ne prebranac.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2006.   #23
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne, kewe mi... kada bi postavio pravo pitanje ja bih, a siguran sam i gomila drugih, vrlo rado odgovorio. Ovako, samo idem po forumu i serem kao čilager neki.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2006.   #24
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao sirNemanjapro
Ali trik je u tome sto ja ne zelim da naucim sve za 24h, tu si se prevario. Naprimer ovu caku sa dve vrednosti nisam znao.
Onda nisi pogledao dovoljno fajlova sa CSS ekstenzijom u životu.

CSS je najlakše krenuti učiti iz tuđeg koda. Nađeš dizajnera čiji ti se stil pisanja CSS-a najviše sviđa i kreneš da učiš iz njegovih fajlova, kad to savladaš onda dolaze na red A List Apart tutorijali. Posle tog eksperimentišeš sa drugim tutorialima i lagano krećeš da praviš svoje fazone. U međuvremenu steći ćeš rutinu u pisanju i steći osjećaj kako rješiti sve kroz CSS

Poslednja izmena od mungos : 22. 11. 2006. u 23:12.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #25
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Znate gde pravite grešku? Vi bi da naučite sve za jedan dan. Zbog takvih se i pišu knjige "Learn Brain Surgery in 24 hours", ali to je totalno pogrešan pristup.

Kada čitaš nešto, recimo CSS specifikaciju, tutotijale... prvo što ćeš da uradiš je da otvoriš editor i pišeš. Pa probaš, šta se desi kada je margin: 0 21%; a šta kada je margin: 0 35%; Pa ćeš tako najbolje da vidiš razliku i biće ti najjasnije.

Ne možeš da pročitaš 10 chaptera i da sve kapiraš, moraš kao što penzioneri podvlače dok čitaju dnevne novine - tako i ti da stvarno i probaš bar 70% od onoga što čitaš. Tako se uči. No hard feelings
svidjelo se nekom ili ne, ali uvijek se svede na ovo

mrvu offtopica, ali kako smo krenuli, i nije bas...

pije godinu dana zaposlim se ja (part time) u jednoj firmi koja forsira tableless kao default. kako mi je bazicni poso u drzavnoj firmi (isto oko weba, ali smijurija od weba), a znamo svi kakve su drzavne jasle, tromo i sporo, nisam se susreto sa konkretno CSSom toliko koliko treba za jedan dobar tableless. I, upadnem ja u novu firmu, uzmem novi projekt, kazu ljudi 'mi sve tableless, jel to ok s tobom?', ja ko CSS guru -> 'kako ne bi bilo, pa to se podrazumijeva!' i onda krece -> pisem PHP pozadinu, a u medjuvremenu, isprintam si CSS Reference sa w3c.org i citam prvo da uopce ulovim opci koncept, citam u tramvaju, busu, na wc-u, cak i u vlaku dok sam putovo curi (sadasnjoj zeni) u Beograd. i normalno, cim sam ulovio 'o cemu se tu radi', sati i sati blejanja u monitor i probavanja. ama bas nista nisam naucio bez da konkretno probam, pozelim stoput razbit monitor kad ne kontam ili ne divim se svojoj pameti kad uspijem naterat container da se siri kako treba i ko debil probavo i iste stvari milion puta ne bi li mi jednom za svagda usle ne u glavu, nego u ruku. zato bi reko da treba probat i 170% a ne samo 70%

alzo, primjeri, primjeri, primjeri... i onda ovo sta kaze mungos -> lagano se napreduje i dolazi do nekog svog, ajde recimo to tako, stila...

sve van toga je nista...
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #26
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Sad vi tu kao izvlačite neke procese i nauke, vamo tamo, a ja vam kažem: potrebno je samo 7 dana. Ni engleski ne treba da znate.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #27
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

preterujes Ilija...

sintaxa CSS se nauci i za manje od nedelju dana, treba ti 2-3 dana da pohvatas o cemu se radi, i onda mozes da koristis help za konkretna imena propertija i selektora.. Ali da bi shvatio kako da napravis nesto sa CSS-om tako da radi u svim browserima kako si zamislio, bez 90 pisanja-brisanja, plus da znas kako da prepoznas browser bugove i da ih izbegnes/resis... e za to ti treba bar par meseci intezivnog sljakanja/citanja/istrazivanja...

masu stvari ne mozes da naucis citajuci, nego moraju da ti se dese u projektu, pa da provedes celu noc pokusavajuci da ih resis...naprosto tako se uci, kroz praxu, kao uostalom i za svaki drugi posao...

umem ja da omalterisem stan ili postavim plocice u kupatilu, ali profesionalac ce to da uradi daleko lepse, za deleko manje vremena i bez brljotina... jer on ima iskustvo..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 23. 11. 2006. u 03:17.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #28
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ilija, kad ćeš da nađeš tih 7 dana vremena da konačno naučiš CSS?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #29
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Hehehe... Mozes bilo sta od programskog, skriptnog, engleskog, svahili jezika, nauciti za manje od mesec dana. Ali ti ces kad odes u Afriku znati da pitas za pravac, prenociste, i gde da kupis mleko, ali se neces moci porediti sa Afrikancem koji prica isti taj Svahili svaki dan

Mislim da je to sustina price...
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #30
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ljudi, parodirao sam reklamnu kampanju uvek nam drage škole računara NL Pro Group (bez znanja engleskog, za 7 dana, mape uma, Džumandži; sećate se? reklame još idu i Žarko mlati pare punom parom).

Izgleda da ovde čovek bude bukvalno shvaćen čim izostavi smajli. Da ne dođe do zabune, pošto mi je mrsko da kuckam smajli, i ovo za Džumandži u njihovom nastavnom programu je šala

Poslednja izmena od Ilija Studen : 23. 11. 2006. u 10:25.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:04.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.